Avropa Liqasında ikinci təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb

0
134
Europa League trophy is seen prior to the UEFA Europa League Final between Chelsea and Arsenal at Baku Olimpiya Stadionu on May 29, 2019 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Etsuo Hara/Getty Images)

UEFA Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

Gazette.az xəbər verir ki, püşkatma nəticəsində bu raundda üz-üzə gələcək cütlüklər müəyyənləşib.

“Neftçi” II təsnifat mərhələsində evdə Türkiyə “Qalatasaray”ı ilə qarşılaşacaq. “Sumqayıt”ı mübarizədən kənarlaşdırmış Şimali Makedoniya “Şkendiya”sı Rumıniya “Botoşani”sinə, “Keşlə”ni üstələmiş Albaniya “Laçi”si isə İsrailin “Hapoel” (Beer-Şeva) komandasına rəqib olub. 

Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsində uduzan 10 komandadan ikisi – “Tirana” (Albaniya) və “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) III təsnifat mərhələsindən azad olunub. Püşk sözügedən komandaları birbaşa turnirin pley-offuna yüksəldib.

UEFA Avropa Liqası

II təsnifat mərhələsinin cütlükləri

“Hammarbü” (İsveç) – “Lex” (Polşa)

“Makkabi” (Hayfa, İsrail) / “Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi – “Kayrat” (Qazaxıstan)

B-36 (Farer adaları) – TNS (Uels)

“Topola” (Serbiya) – “Styaua” (Rumıniya)

“Proqress” (Lüksemburq) – “Villem” (Niderland)

“Sfantul George” (Moldova) – “Partizan” (Serbiya)

“Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan) – “Tottenhem” (İngiltərə)

“Honved” (Macarıstan) – “Malmö” (İsveç)

“Linkoln” (Cəbəllütariq) – “Reyncers” (Şotlandiya)

“Renova” (Şimali Makedoniya) – “Hayduk” (Split, Xorvatiya)

“Dunayska Streda” (Slovakiya) – “Yablonets” (Çexiya)

“Şemrok Rovers” (İrlandiya) – “Milan” (İtaliya)

“Kaysar” (Qazaxıstan) – APOEL (Kipr)

“Lokomotivi” (Gürcüstan) – “Dinamo” (Moskva, Rusiya)

“Kolreyn” (Şimali İrlandiya) – “Motervell” (Şotlandiya)

“Teuta” (Albaniya) – “Qranada” (İspaniya)

“Vikinq” (Norveç) – “Aberdin” (Şotlandiya)

MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) – BATE (Belarus)

“Laçi” (Albaniya) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail)

“Ventspils” (Latviya) – “Rusenborq” (Norveç)

“Servett” (İsveçrə) – “Reyms” (Fransa)

“Olimpiya” (Lyublyana, Sloveniya) – “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)

“Pyast” (Polşa) – “Hartberq” (Avstriya)

“Hibernians” (Malta) – “Fehervar” (Macarıstan)

“Nomme Kalyu” (Estoniya) / “Mura” (Sloveniya) cütünün qalibi – “Orxus” (Danimarka)

“NEFTÇİ” (AZƏRBAYCAN) – “Qalatasaray” (Türkiyə)

“Höteborq” (İsveç) – “Kopenhagen” (Danimarka)

OFİ (Yunanıstan) – “Apollon” (Kipr)

“Bala Taun” (Uels) – “Standard” (Belçika)

“Botoşani” (Rumıniya) – “Şkendiya” (Şimali Makedoniya)

“Aris” (Yunanıstan) – “Kolos” (Ukrayna)

“Riteryay” (Litva) – “Slovan” (Liberets, Çexiya)

“Borats” (Bosniya və Herseqovina) – “Riu Ave” (Portuqaliya)

“Kukesi” (Albaniya) – “Volfsburq” (Almaniya)

“Osiyek” (Xorvatiya) – “Bazel” (İsveçrə)

“Budyo Qlimt” (Norveç) – “Jalgiris” (Vilnüs, Litva)

“İnter” (Andorra) – “Dandalk” (İrlandiya)

“Kuopio” (Finlandiya) – “Slovan” (Slovakiya)

“Linfild” (Şimali İrlandiya) – “Floriana” (Malta)

“Riqa” (Latviya) – “Tre Fiori” (San-Marino)

“Yurqorden” (İsveç) – “Europa” (Cəbəllütariq)

“Flora” (Estoniya) – “Reykyavik” (İslandiya)

“Sileks” (Şimali Makedoniya) – “Drita” (Kosovo)

“Astana” (Qazaxıstan) – “Buduçnost” (Monteneqro)

“Ararat-Armeniya” (Ermənistan) – “Fola” (Lüksemburq)

“Konnah” (Uels) – “Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan)

Qeyd edək ki, Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsinin oyunları sentyabrın 17-də keçiriləcək